SPORTRIVIA

En İyi Spor Kulaklıkları (2023)

Spor yaparken müzik dinlemek birçok spor tutkunu için vazgeçilmez bir keyiftir. Ayrıca spor yaparken müzik dinlemenin algılanan efor seviyesini düşürerek sporcuların daha iyi performans sergileyebildiğini gösteren bilimsel araştırmalar bulunmaktadır.

Spor salonuna spor yaparken kendi tercih ettiğiniz müzikleri dinleyememek veya açık havada spor yaparken hoparlörünüzü dilediğiniz gibi kullanmak her zaman mümkün olmayabilir.

Günümüzde üstün teknolojiye sahip birçok spor kulaklığı bulunsa da ses kalitesi, batarya ömrü ve tasarımı açısından doğru kulaklığı bulabilmek herkes için mümkün olmayabilir. Yakın dönemin en iyi spor kulaklıklarını bir araya getirdiğimiz yazımızda kendiniz için uygun kulaklığı bulabilirsiniz.

Spor İçin Kulaklık Önerisi

1. Jabra Elite 7 Active

Jabra’nın en iyi özelliklerinden biri, piyasaya sürdüğü yeni kulaklık modellerinde çok büyük değişiklikler yapmamasıdır.

Jabba Elite 7 Active, 2021 yılında piyasaya sürülmesine karşın son derece kaliteli ses veren ve konforlu kulaklıklardır.

Çok büyük olmayan boyutu, şık tasarımı ve özel tasarlanmış iç lastiği ile kulaklarınıza iyi bir şekilde oturur. Gerek açık havada, gerekse spor salonunda gerçekleştirdiğiniz antrenmanlarınızda kullanabileceğiniz Elite 7 Active, ayrıca telefon görüşmelerinizde sesinizi karşı tarafa kaliteli bir şekilde ileten bir mikrofona sahiptir.


spor için kulaklık önerileri

Spor İçin Kulaklık Önerileri

2. JLAB Go Air Sport

Son derece uygun fiyatına rağmen kaliteden çok fazla ödün vermeyen JLAB Go Air Sport, kullanışlı kulak üstü kancaları ile küçük ya da büyük kulaklarla uyum sağlayabilmektedir.

Müzik dinlerken kendi ekolayzır ayarını yapmak isteyenler için üç farklı moda sahip olan JLAB Go Air Sport, USB ile şarj edilmektedir ve 8+ saat pil ömrüyle hiç de kötü olmayan bir batarya ömrüne sahiptir.


spor için kulaklık önerisi

Spor İçin Hangi Kulaklık?

3. BEATS Fit Pro

Apple tutkunları için gayet kullanışlı ve başarılı bir kulaklık olan BEATS Fit Pro, kulak yapısına uygun esnek tasarımı ile müziği daha iyi duymanıza olanak sağlarken, kulak sağlığınız için de ideal bir tercih olabilir.

Güçlü ve aynı zamanda dengeli bir ses performansına sahip BEATS Fit Pro, sahip olduğu uzamsal ses teknolojisi ve aktif gürültü engelleme (ANC) son derece keyifli bir müzik deneyimi vaat etmektedir.

Apple H1 çipten güç alan kulaklıklar, 6 saate varan batarya ömrüyle birlikte ek olarak bulundurulabilen cep boy şarj kutusu ile ekstra 18 saatlik bir pil ömrüne sahiptir.


en iyi spor kulaklıkları

Koşu İçin Kulaklık Tavsiyesi

4. Shokz OpenRun Pro

Eskiden “AfterShokz” olarak bildiğimiz Shokz’un OpenRun Pro modeli, özellikle koşu için kulaklık önerisi arayan müzikseverler için son derece başarılı bir tasarıma sahiptir.

Sahip olduğu ekstra bas güçlendirici ve sporseverler için özel olarak geliştirilen 9. Nesil kemik iletim teknolojisine sahip olan ürün, 10 saate kadar dayanan batarya ömrüyle başta koşu olmak üzere birçok egzersiz türü için ideal bir kulaklık olabilir.


JBL Sporcu Kulaklığı

5. JBL Reflect Aero

Toza ve suya dayanıklılık özelliğiyle hem kapalı hem açık alanda kaliteli bir müzik deneyimi sunan JBL Reflect Aero, ekolayzır özellikleri sayesinde kişiye özel müzik dinleme deneyimi sunar.

Etkili gürültü engelleme özelliği ve 7 saate kadar dayanan batarya ömrü ile spor aktivitelerinize eşlik edebilecek JBL Reflect Aero, dinamik 6,8 mm sürücleri ve kuvvetli bas performansıyla meditasyon dahil çok sayıda spor branşına uygundur.


Spor İçin Hangi Kulaklık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir