DİJİTALTRIVIA

TikTok Müzikleri 2022

Günümüz müzik ve magazin endüstrisi sosyal medya etkisiyle hızlı evrimini sürdürken, TikTok müzikleri 2022 yılında da milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu platformdaki önemini koruyor. Bildiğiniz üzere sosyal paylaşım platformu Tiktok’un en büyük özelliklerinden bir tanesi müzik-ses ekleyerek içerik paylaşılabilmesi. Ve bu sesler TikTok’u kendine has yapmayı başaran yegane unsur.

TikTok ve araştırma şirketi Kantar tarafından yapılan son araştırmaya göre, TikTok Müzikleri 2022 senesinde de mevcut trendini koruyor. Yapılan araştırmada kullanıcıların neredeyse yüzde 90’ı TikTok’un müzik ve ses efektleri olmadan yeteri kadar güçlü olmadığını düşünüyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 73’ü, TikTok reklamlarını izlerken reklamdaki müziğin varlığının çok önemli olduğunu söylüyor. Bu kişiler durdurup ne olduğuna baktıkları reklamların müzikli ya da ses efektli reklamlar olduğunu ifade ediyor. Araştırmada yer alan TikTok kullanıcıları bu platformdaki sesin diğer sosyal medya kanallarına kıyasla neredeyse iki kat eğlenceli ve etkili olduğunu da söylüyor.

tiktok müzikleri 2022

TikTok Müzikleri 2022

Ayda ortalama 1 milyar aktif kullanıcıyla bu alanda zirveye oynayan TikTok’ta müziğin ve ses efektlerinin ne kadar önemli olduğuna bizzat TikTok tarafından yapılan araştırma ile değindik. Peki en popüler TikTok Müzikleri hangileri? 2022 yılının TikTok müzikleri arasında en önde gelen şarkılar hangileri?  Ocak 2022’den bu yana en çok popüler olmuş TikTok müziklerini sıralayalım:

The King Khan & BBQ Show – Love You So

Duke &  Jones, Louis Theroux – Jiggle Jiggle

El Alfa El Jefe – Gogo Dance

Comment ? –  4éme cercle

Kevin MacLeod & Kevin The Monkey – Monkeys Spinning Monkeys

Bad Bunny – Efecto

Joseline Hernandez – Vegas (I Wanna Ride)

Bonus: TikTok Müziği Nasıl Seçilir

TikTok müzikleri seçmenin yalnızca bir değil, birkaç yolu vardır. Örneğin TikTok müzik kütüphanesinde yer alan şarkılardan birini seçerek kendi TikTok trendinizi yaratabilirsiniz. Diğer taraftan başka bir içerik üreticisinin oluşturduğu bir şarkıyı kayıt altına alarak kendi içeriklerinizde kullanabilirsiniz.

Eğer müzisyen veya içerik üretmede yaratıcılık seviyelerini zorlayan bir bireyseniz kendi TikTok sesinizi dahi oluşturabilirsiniz. Detaylar için okumaya devam edin.

Tiktok’ta Kendi Müziğini Ekleme

TikTok’ta kendi müziğini ekleme detaylı anlatım:

  • Create tuşuna (+) basın ve yeni video yaratma ekranına gidin.
  • Sesli bir şekilde video kaydedin.
  • Kaydı tamamladıktan sonra kırmızı işarete tıklayarak devam edin.
  • Orijinal sesi editlemek için ekranın en altındaki veya sağ taraftaki panelleri kullanın. Örneğin sesinizi hızlandırabilir ya da klibi ağır çekim hale getirebilirsiniz.
  • İleri tuşuna basarak yeni içeriğinizi yayımlayın.
  • Profilinize giderek paylaştığınız içeriği açın.
  • Ekranın alt kısmında ve sağ köşede dönen bir kayıt tuşu simgesi göreceksiniz. Dönen kayıt tuşuna basarak Favorilerinize ekleyebilir veya başlığını değiştirebilirsiniz. Kendi sesinizi yaratarak, oluşturduğunuz bu sesi başka bir videoda kullanmak isterseniz de ekranın alt kısmında çıkan Bu Sesi Kullan (Use This Sound) butonuna tıklayın.
  • Böylece siz de TikTok’a kendi müziğinizi eklemiş olacaksınız.

TikTok Müzikleri 2022 yazımızın ardından eğer isterseniz; TikTok ve Kantar platformu iş birliğiyle yapılan araştırmanın tamamını okumak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir