TRIVIA

En Korkunç Hayvanlar

İnsanlar olarak bizler de memeli hayvanlar sınıfına girsek de filmlerdeki kötü karakterler hariç çok korkunç bir görünüme sahip olduğumuz söylenemez. Ancak bazı korkunç hayvanlar var ki gerek boyutları gerekse ürpetici görünümleri nedeniyle karşılaştığınız an kaçacak delik aramanız içten bile değildir.

Aslında yaşadığımız gezegene ve doğaya zarar verme açısından değerlendirdiğimizde insanlığın rakipsiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilsek de, bazı hayvanlar gerçekten de fiziksel görünüm açısından gerçekten ödümüzü koparabiliyor. En korkunç hayvanlar listemize göz atmak isterseniz sizi böyle alalım.

En Korkunç Hayvanlar

1. Japon Örümcek Yengeci

Fotoğrafını gördükten sonra Japon Örümcek Yengeci hakkında bilgi almak isterseniz size kendisinden biraz bahsedelim. Şimdiye kadar bilinen en büyük eklembacaklı olan bu deniz canlısına adından da anlaşılacağı üzere Japonya çevresinde rastlanıyor. Bacakları açıkken boyu 4 metreye kadar ulaşabilen bu devasa yaratık gördüğünüz anda kaçma hissi yaratabilse de genellikle diğer canlılara zarar vermiyor.

2. Uçan Tilki

Batman karakterine ilham veren ve çoğunlukla mağaralarda yaşayan yarasalar küçük boylarına rağmen birçok insan için korkutucudur. Avusturalya’da yaşayan ve dünyadaki en büyük yarasa türü olan Uçan Tilki ise 1,5 metreye ulaşan boyuyla gerçekten gören kişi için akıl tutulmasına sebep olabilir.

3. Dev Kaplan Balığı

Piranaya olan benzerliğiyle bilinen fakat ortalama bir pirananın yaklaşık 10 katı büyüklüğe sahip olan ortalama 1,5 metre boyundaki bu canlı ile Afrika’nın Kongo ve Tanzanya sularında karşı karşıya gelebilirsiniz. Birbirinden keskin 32 dişe sahip olan bu balık insanlara ve hatta timsahlara bile saldırabilmektedir.

4. Dev Afrika Kırkayağı

Simsiyah rengi, ürkütücü hareketleri ve çok sayıdaki ayağıyla insanın nabzını yükseltmeyi rahatlıkla başaran Dev Afirka Kırkayağı’nın boyu 35 santimetreye kadar ulaşabilmektedir. En büyük kırkayak türü olan bu canlı korkutucu görüntüsüne karşın meyve, sebze, tohum ve yapraklarla beslenmektedir.

5. İmparator Akrep

Yine çoğunlukla Afrika ülkelerinde karşılaşılan İmparator Akrep gördüğünüz an dudağınızın uçuklamasına ve hatta fazlasına sebep olabilir. Kuyruğunda imperatoksin ve pandinotoksin gibi zehirler bulunan bu ürkütücü canlı dünyanın en zehirli akrepleri arasında yer almasa da görüntüsü bakımından zirveyi zorlamaktadır.

Bonus: Aye Aye Maymunu

Görüntü olarak PlayStation oyunlarından fırlamış gibi gözüken bu maymun türü birçok insanı korkutsa da, kimi insanlara sempatik gelebilmektedir. Madagaskar Adası’nda karşılaşabileceğiniz bu canlı yapraklar, ağaç kavukları ve larvalarla beslenmekten büyük haz duyar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir