DİJİTALTRIVIA

En İyi Chrome Eklentileri (2022)

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google Chrome’un bir diğer özelliği ise işlevsel eklentilere sahip olmasıdır ve en iyi chrome eklentileri internette geçirdiğiniz zamanın verimliliğini artırır. İnternette geçirdiğiniz süre ister eğlence, ister iş amaçlı olsun: Kendinize ve amacınıza uygun eklentileri kullanmak harcadığınız zamanın kalitesini artırabilir. Amacınıza uygun en iyi chrome eklentileri sadece harcadığınız eforu ve zaman israfını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda Google Chrome’u kullanmaktan keyif almanıza ve yeni bilgiler edinmenize de yardımcı olur.

2022 yılı için En İyi Chrome Eklentileri başlığıyla sizler için sıraladığımız 10 farklı Chrome eklentisiyle siz de kişisel gelişim, kariyer gelişimi sağlayabilir, aynı zamanda bazı işlemlerin ve araştırmaların aslında sandığınızdan daha kısa sürdüğünü keşfedebilirsiniz. Eklentileri sıralamaya başlayalım:

2022’nin En İyi Chrome Eklentileri

1. GRAMMARLY

Günümüzde İngilizceyi doğru kullanmak oldukça önemlidir. İletişim dilinin doğru olması özellikle yüksek bütçeli işlerde ekip üyeleri için kritik önem taşır. Bu nedenle yabancı dillerde kullandığınız kelimelerin doğru olması ve tam olarak düşündüğünüz şeyi ifade etmesi gerekir. Grammarly doğru gramer kullanımı ve hataların azaltılması konusunda oldukça etkili bir yazı uygulamasıdır.

Grammarly gerek mail sayfalarında, gerek Microsoft Word, Powerpoint gibi uygulamalarda yazım, imla ve gramer hatalarını tespit eder ve düzeltmeniz konusunda size yol gösterir. Bu eklenti size hem zaman kazandırır, hem de olası yanlış anlaşılmaların önüne geçer.

en iyi chrome eklentileri 2022

2. POCKET

Pocket özellikle şu an burada blog yazımızı okuyan kullanıcıların da muhtemelen ilgisini çekecek ve hoşuna gidecek bir Google Chrome eklentisidir. İlginizi çeken yazıların ve başlıkları Pocket eklentisine atarak daha sonra tamamlayacağınız bir okuma listesi okuyabilirsiniz.

Genellikle tez dönemindeki öğrencilerin yahut araştırmacıların severek kullandığı Pocket uzantısı oldukça kullanışlıdır. Özellikle internet okumaları yaptığınız sırada üst tarafta açılan yüzlerce sekmenin arasında kayboluyorsanız, Pocket bu sıkıntıyı tek bir ikon tıklama ile çözecektir.

3. BUFFER

Özellikle sosyal medya yöneticisi ve içerik üreticilerinin işine yarayacak olan Buffer eklentisi En İyi Chrome Eklentileri 2022 listesinde kendine yer bulan bir diğer Google uyumlu eklentidir. Buffer ile sosyal medya paylaşımlarınızı ya da post gönderilerinizi sıraya alarak belirli tarihlerde ve farklı platformlarda yayımlayabilirsiniz.

4. GOFULLPAGE

Bir diğer eklentimiz GoFullPage çok basit ancak çok işlevsel bir özelliğe sahiptir. Eklentinin ikonuna tıklayarak ziyaret ettiğiniz web sitesinin içinde bulunduğunuz sayfasının tamamını screenshot alarak kaydeder. Özellikle sunumlarda ve rakip analizlerinde ciddi anlamda işe yaramaktadır.

5. MOLY HAH

Etkili bir klavye kullanımı yönlendirme eklentisi olan Moly Hah, Google Chrome için sıkça önerilen bir diğer eklentidir. Kendi belirleyeceğiniz tetikleyici tuşa bastığınız anda bulunduğunuz sayfada yer alan tüm kısa tuş kombinasyonlarını bir bakışta görebilirsiniz. Böylelikle üşendiğiniz zamanlarda Mouse dahi kullanmadan internet sörfü yapabilirsiniz.

Eklenti Nedir (Google Eklentileri Ne İşe Yarar)

Google eklentileri Chrome tarayıcısındaki gezinme ve deneyimlerinizi kişiselleştiren küçük yazılımlardır. Eklentiler Chrome’u daha işlevsel ve fonksiyonel şekilde kullanmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Eklentiler HTML, CSS ya da JavaScript gibi web teknolojileri kullanılarak tasarlanmıştır.

Eklentilerin diğer özellikleri ise genellikle tek bir amaca yönelik geliştirilmeleri ve bu sebeple kolay anlaşılmalarıdır. Ancak tek bir eklenti , tek bir amaca yönelik birden fazla fonksiyona sahip olarak kullanıcının deneyimini kolaylaştırabilir. Eklentiler belirli istisnalar dışında minimal ve basit kullanışlıdır. Genellikle sayfanın üzerinde küçük bir ikonla belirtilirlerken, bazı eklentiler işlevi gereği belirli sayfalarda tüm browser’ı kaplayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir